11/23/2024
У США вважають, що пакунки з вибухівкою, які у листопаді-грудні отримало посольство України в Іспанії, кілька топ-посадовців та установ, швидше за все, були надіслані російським угрупованням за вказівкою кураторів з ГРУ. Про це повідомляє The New York Times у своєму матеріалі на основі спілкування з американськими посадовцями, які коментували на умовах анонімності. Наскільки їм відомо, останніми тижнями слідчі ретельно досліджують причетність "Російського імперського руху" (РІР) - ультраправих імперців-монархістів, які мають однодумців у тому числі у Європі і, як вважають, мають зв’язки з російським ГРУ. З’ясувалося, що важливі учасники угруповання бували в Іспанії, і місцева поліція відстежила, що вони мали зв’язки з праворадикальними іспанськими організаціями. Американські спецслужби підозрюють, що росіяни, які координували акцію з "вибуховими подарунками" в Іспанії, належать до Центру підготовки спеціалістів спецпризначення №161, у штаб-квартирі якого у Москві розташований у тому ..

У США вважають, що пакунки з вибухівкою, які у листопаді-грудні отримало посольство України в Іспанії, кілька топ-посадовців та установ, швидше за все, були надіслані російським угрупованням за вказівкою кураторів з ГРУ.
Про це повідомляє The New York Times у своєму матеріалі на основі спілкування з американськими посадовцями, які коментували на умовах анонімності.
Наскільки їм відомо, останніми тижнями слідчі ретельно досліджують причетність "Російського імперського руху" (РІР) – ультраправих імперців-монархістів, які мають однодумців у тому числі у Європі і, як вважають, мають зв’язки з російським ГРУ. З’ясувалося, що важливі учасники угруповання бували в Іспанії, і місцева поліція відстежила, що вони мали зв’язки з праворадикальними іспанськими організаціями.
Американські спецслужби підозрюють, що росіяни, які координували акцію з "вибуховими подарунками" в Іспанії, належать до Центру підготовки спеціалістів спецпризначення №161, у штаб-квартирі якого у Москві розташований у тому числі спецпідрозділ ГРУ 29155, який західні спецслужби неодноразово звинувачували в діяльності для дестабілізації у Європі.

Та поки невідомо, якою мірою Кремль безпосередньо причетний до спецоперації з "вибуховими подарунками".
Посадовці у США вважають, що офіцери ГРУ, які стояли за кампанією, можливо, сподівалися своїми діями захопити європейських посадовців зненацька, а також "обкатали" використання маріонеткових груп на випадок, якщо захочуть у майбутньому задіяти їх для ескалації. Ймовірною метою акції було надіслати сигнал, що Росія руками своїх агентів може організовувати теракти у Європі і мститися країнам, які активно допомагають Україні.
Водночас поки немає ознак, що Москва вже готує щось подібне – вважається, що російські посадовці утримуються від цього, побоюючись реакції НАТО.
Американські співрозмовники вважають, що Путін може все ж задуматися про такий інструмент тиску, якщо Росія продовжить зазнавати великих військових невдач в Україні.
Задіяння таких організацій, як РІР, може бути вигідним для російських спецслужб, тому що формально вони прямо не пов’язані з державними структурами і відповідальність за їхні дії важче покладати напряму на Кремль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.