11/23/2024

Якість води в річці Десна на території Київської та Чернігівської областей знаходиться в межах норми, а ситуація в Сумській області на річці Сейм погіршилася. Про це заявило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
"19 вересня якість води на річці Десна у місцях водозаборів на Київщині у межах норми… Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не виявлено. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано", — йдеться в повідомленні.

За даними "Київводоканалу" та оцінками науковців, очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил, підкреслили в Міндовкілля.
Якість води у річці Сейм на території Сумської області погіршилася.
"На Сумщині зберігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу. Ймовірне джерело забруднення – на території Росії. Найгірші показники фіксуються на ділянці с.Пруди – с.Мутин. Хімічне споживання кисню у порівнянні з минулою добою знизилось… Азот амонійний перебуває в межах норми", — зазначили у відомстві.

В Чернігівській області якість води у Сеймі покращується.
"На Чернігівщині відбувається покращення якості води р. Сейм. Всі досліджувані показники перебувають у межах нормативів окрім марганцю в пункті м. Батурин. Тут він перевищує норму в 1,2 рази… По азоту загальному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано", — додали в Міндовкілля.

Результати вимірювань проб води в Десні в Чернігівській області свідчать, що якість води також покращилась у всіх пунктах. Розчинений кисень перебуває в межах норми.
"За результатами вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин проб води річок Сейм та Десна у Чернігівській області, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено", — констатували в міністерстві.

Нагадаємо, у річці Сейм, що протікає в Курській області РФ в зоні бойових дій, а потім впадає в Десну, Державне агентство меліорації та рибного господарства зафіксувало значне перевищення концентрації забруднюючих речовин. У Чернігові вода в Десні потемніла, фіксувався масовий замор риби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.