11/22/2024
Американська компанія AeroVironment підписала угоду з українською компанією щодо локалізації Switchblade 600. Договір уклали на DFNC2: Міжнародному форумі оборонних індустрій в Києві. Українську компанію-підписантку не називають з міркувань безпеки. Брет Хаш, старший віцепрезидент і генеральний менеджер підрозділу баражуючих ударних систем AeroVironment зазначив, що співпраця з українською компанію буде поетапною. "Це розпочнеться з того, що, по суті, будуть відправлені компоненти підсистем… Отже, все розпочнеться з дуже простої інтеграції. А потім з часом ми локалізуємо дедалі більше систем і вдосконалимо комплекс так, щоб він став кращим, ніж є сьогодні", – сказав він. Наразі договір має узгодити уряд США, над цим працюють обидві країни. На це може знадобитися близько 9 місяців. Щодо обсягів майбутнього виробництва – цифру не називають. Водночас Брет Хаш зазначив, що це має бути кілька тисяч Switchblade 600 на рік. Він зауважив, що українські військові використовують баражуючий боєприпас Switchblade 600 не так, як планувалося. Від початку ця зброя надавалася американським спецпризначенцям для ведення нерегулярних бойових дій та ураження рухомих цілей. Українські ж військові застосовують цю зброю для ураження цілей вартістю 20-25 млн доларів, наприклад, систем протиповітряної оборони "Панцир" чи "С-300". "Є деякі вражаючі відео у відкритих джерелах. На мою думку, справді важливо те, що хоча це і протитанкова ракета, та сама, що використовується в Javelin, вона не застосовується в Україні проти танків. Росіяни можуть регулярно замінювати танки. Але вони не можуть замінити дорогі системи протиповітряної оборони, тому що для роботи з електронікою є обмежена кількість технічних фахівців", – сказав Брет Хаш. Також представник AeroVironment зазначив, що компанія працює над спрощенням експлуатації Switchblade. Брет Хаш зауважив, що є різні відгуки щодо ефективності застосування від різних підрозділів. Однак поліпшити результат можна за допомогою тренувань, які потрібно проводити безпосередньо в Україні. "На сьогодні, відповідно до політики США, підготовка здійснюється за межами України. Тож операторам доводиться виїжджати до Польщі, де ми маємо право проводити тренінги, або в інші місця за межами України. Ми намагаємося лобіювати в нашому уряді, щоб отримати дозвіл інструкторам приїжджати в Україну. Зараз у мене є кілька людей, але вони не можуть навчати. Вони можуть лише слухати та отримувати зворотний зв’язок. Я думаю, що це матиме дуже велике значення, якщо ми спростимо процес", – додав Брет Хаш.

Американська компанія AeroVironment підписала угоду з українською компанією щодо локалізації Switchblade 600. Договір уклали на DFNC2: Міжнародному форумі оборонних індустрій в Києві.
Українську компанію-підписантку не називають з міркувань безпеки.
Брет Хаш, старший віцепрезидент і генеральний менеджер підрозділу баражуючих ударних систем AeroVironment зазначив, що співпраця з українською компанію буде поетапною.
"Це розпочнеться з того, що, по суті, будуть відправлені компоненти підсистем… Отже, все розпочнеться з дуже простої інтеграції. А потім з часом ми локалізуємо дедалі більше систем і вдосконалимо комплекс так, щоб він став кращим, ніж є сьогодні", – сказав він.

Наразі договір має узгодити уряд США, над цим працюють обидві країни. На це може знадобитися близько 9 місяців. Щодо обсягів майбутнього виробництва – цифру не називають. Водночас Брет Хаш зазначив, що це має бути кілька тисяч Switchblade 600 на рік.
Він зауважив, що українські військові використовують баражуючий боєприпас Switchblade 600 не так, як планувалося. Від початку ця зброя надавалася американським спецпризначенцям для ведення нерегулярних бойових дій та ураження рухомих цілей.
Українські ж військові застосовують цю зброю для ураження цілей вартістю 20-25 млн доларів, наприклад, систем протиповітряної оборони "Панцир" чи "С-300".
"Є деякі вражаючі відео у відкритих джерелах. На мою думку, справді важливо те, що хоча це і протитанкова ракета, та сама, що використовується в Javelin, вона не застосовується в Україні проти танків. Росіяни можуть регулярно замінювати танки. Але вони не можуть замінити дорогі системи протиповітряної оборони, тому що для роботи з електронікою є обмежена кількість технічних фахівців", – сказав Брет Хаш.

Також представник AeroVironment зазначив, що компанія працює над спрощенням експлуатації Switchblade. Брет Хаш зауважив, що є різні відгуки щодо ефективності застосування від різних підрозділів. Однак поліпшити результат можна за допомогою тренувань, які потрібно проводити безпосередньо в Україні.
"На сьогодні, відповідно до політики США, підготовка здійснюється за межами України. Тож операторам доводиться виїжджати до Польщі, де ми маємо право проводити тренінги, або в інші місця за межами України. Ми намагаємося лобіювати в нашому уряді, щоб отримати дозвіл інструкторам приїжджати в Україну. Зараз у мене є кілька людей, але вони не можуть навчати. Вони можуть лише слухати та отримувати зворотний зв’язок. Я думаю, що це матиме дуже велике значення, якщо ми спростимо процес", – додав Брет Хаш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.