11/15/2024
Серед українських сімей лише 1,2% можуть дозволити собі купити все, що забажають. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова. Так, 9,1% респондентів вказали, що їм не вистачає грошей навіть на їжу. Ще 32% відповіли, що на їжу їм вистачає, але купувати одяг уже важко. 48% відповіли, що вистачає на їжу і одяг, але для купівлі чогось дорожчого (наприклад, побутової техніки) доводиться відкладати. Крім того, 7,4% зазначили, що їм вистачає на все, заощаджень вимагають лише дуже дорогі покупки (наприклад, авто). Стан справ у працюючих кращий, ніж у решти опитаних, там тільки чверті родин (25,2%) вистачає грошей лише на їжу. Більшість (56,9%) може дозволити собі їжу й одяг, а на купівлю чогось дорожчого вже має відкладати. Але стрімке зростання рівня бідності ставить під загрозу можливість людей похилого віку про себе піклуватися. "Висновок, який можна зробити на основі отриманих відповідей, - поточний рівень доходів українців і розподіл отриманих доходів, у яких з великим відриво..

Серед українських сімей лише 1,2% можуть дозволити собі купити все, що забажають. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.
Так, 9,1% респондентів вказали, що їм не вистачає грошей навіть на їжу. Ще 32% відповіли, що на їжу їм вистачає, але купувати одяг уже важко. 48% відповіли, що вистачає на їжу і одяг, але для купівлі чогось дорожчого (наприклад, побутової техніки) доводиться відкладати.
Крім того, 7,4% зазначили, що їм вистачає на все, заощаджень вимагають лише дуже дорогі покупки (наприклад, авто).
Стан справ у працюючих кращий, ніж у решти опитаних, там тільки чверті родин (25,2%) вистачає грошей лише на їжу. Більшість (56,9%) може дозволити собі їжу й одяг, а на купівлю чогось дорожчого вже має відкладати. Але стрімке зростання рівня бідності ставить під загрозу можливість людей похилого віку про себе піклуватися.
"Висновок, який можна зробити на основі отриманих відповідей, – поточний рівень доходів українців і розподіл отриманих доходів, у яких з великим відривом переважають базові видатки, може підтримувати лише відповідні базові сектори економіки, передусім виробництво продуктів харчування. І відповідно всі "небазові" напрями тією чи іншою мірою стикатимуться із недостатнім попитом", – зазначили в Центрі Разумкова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.