11/23/2024
Три нафтопереробні заводи в Росії частково зупинили роботу через санкції. Росіяни не змогли завершити ремонти. Про це йдеться в повідомленні Служби зовнішньої розвідки. Як зазначає розвідка, зупинка НПЗ негативно вплине на внутрішні обсяги нафтопереробки, виконання експортних зобов’язань, погіршить ситуацію з постачанням пального на внутрішній ринок та збільшить витрати на технічне обслуговування і модернізацію підприємств. Обсяг нафтопереробних потужностей під час простою становитиме 1,8-2 млн тонн на місяць. Служба зовнішньої розвідки наголошує, що причина простою НПЗ - це обмежений доступ до західного обладнання і компонентів внаслідок міжнародних санкцій та неможливість заміщення іноземних запчастин, необхідних для технічного обслуговування та модернізації. "Фактично російська програма імпортозаміщення не дала суттєвих результатів. Власне російські виробники обладнання забезпечують лише близько 30-45 % потреб ринку і лише у деяких компонентах (насоси, компресори, реактори тощо)",..

Три нафтопереробні заводи в Росії частково зупинили роботу через санкції. Росіяни не змогли завершити ремонти. Про це йдеться в повідомленні Служби зовнішньої розвідки.
Як зазначає розвідка, зупинка НПЗ негативно вплине на внутрішні обсяги нафтопереробки, виконання експортних зобов’язань, погіршить ситуацію з постачанням пального на внутрішній ринок та збільшить витрати на технічне обслуговування і модернізацію підприємств.
Обсяг нафтопереробних потужностей під час простою становитиме 1,8-2 млн тонн на місяць.

Служба зовнішньої розвідки наголошує, що причина простою НПЗ – це обмежений доступ до західного обладнання і компонентів внаслідок міжнародних санкцій та неможливість заміщення іноземних запчастин, необхідних для технічного обслуговування та модернізації.
"Фактично російська програма імпортозаміщення не дала суттєвих результатів. Власне російські виробники обладнання забезпечують лише близько 30-45 % потреб ринку і лише у деяких компонентах (насоси, компресори, реактори тощо)", – йдеться у повідомленні.

За даними розвідки, Росії також не вдалося замінити обладнання китайськими технологіями.
Атаки на НПЗ в Росії
Сили оборони здійснили десятки операцій проти НПЗ та нафтобаз на території РФ та на окупованих територіях України. ЗСУ "полюють" на об'єкти, які забезпечують паливом окупаційні війська.
До прикладу, у ніч на 1 вересня у Москві був атакований нафтопереробний завод. За словами мер Москви, атака дронів спричинила пожежу в "окремому технічному приміщенні" підприємства.
Після удару Московський нафтопереробний завод призупинив перегонку нафти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.