11/16/2024
Тривала війна та значний дефіцит електроенергії зумовлюватимуть продовження зовнішньої міграції. Україну цього року залишать 500 тисяч осіб. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" Національного банку України за жовтень 2024 року. "Улітку 2024 року реалізувався ризик більшого відпливу мігрантів за кордон, ніж раніше передбачалося, унаслідок дуже складної енергетичної ситуації", - йдеться в огляді. Тому припущення щодо чистого відпливу зовнішніх мігрантів у 2024 році погіршено порівняно з попередніми оцінками (до близько 500 тис. осіб). У липні НБУ очікував 400 тисяч. Водночас більший відплив у поточному році означає скорочення кількості тих, хто планує та має можливість виїхати, тому у 2025 році відплив мігрантів припускається меншим, ніж раніше передбачалося (близько 200 тис. в порівнянні з 300 тис., які НБУ очікував у липні). Як і раніше, очікується, що чисте повернення мігрантів в Україну почнеться у 2026 році, проте через адаптацію на новому місці та поступовість нормалізації еконо..

Тривала війна та значний дефіцит електроенергії зумовлюватимуть продовження зовнішньої міграції. Україну цього року залишать 500 тисяч осіб. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" Національного банку України за жовтень 2024 року.
"Улітку 2024 року реалізувався ризик більшого відпливу мігрантів за кордон, ніж раніше передбачалося, унаслідок дуже складної енергетичної ситуації", – йдеться в огляді.

Тому припущення щодо чистого відпливу зовнішніх мігрантів у 2024 році погіршено порівняно з попередніми оцінками (до близько 500 тис. осіб). У липні НБУ очікував 400 тисяч.
Водночас більший відплив у поточному році означає скорочення кількості тих, хто планує та має можливість виїхати, тому у 2025 році відплив мігрантів припускається меншим, ніж раніше передбачалося (близько 200 тис. в порівнянні з 300 тис., які НБУ очікував у липні).
Як і раніше, очікується, що чисте повернення мігрантів в Україну почнеться у 2026 році, проте через адаптацію на новому місці та поступовість нормалізації економічних умов в Україні, повернення буде дещо меншим, ніж очікувалося раніше (близько 200 тис. осіб). У липні НБУ передбачав повернення 400 тис. осіб.

Посилення ризиків
"Ризики більшого відпливу мігрантів за кордон та меншого їх повернення й досі переважають. Через довшу тривалість перебування українців за кордоном їхня адаптація в країнах-реципієнтах зростає, що містить ризики як для їх повернення, так і додаткового виїзду тих, хто зараз перебуває в Україні, з метою об’єднання родин за кордоном", – йдеться в огляді.

Це негативно впливатиме на пропозицію робочої сили на ринку праці та скоротить потенційний споживчий попит. Збільшення потреб економіки у кваліфікованій робочій силі призведе до подальшого посилення диспропорцій на ринку праці та стимулюватиме зростання зарплат вище за зростання продуктивності в окремих секторах, зазначили в НБУ.
Біженці в Європі
Нагадаємо, протягом 2023 року кількість біженців з України збільшилась приблизно на 200 тисяч осіб. У першому півріччі кількість мігрантів за кордоном зросла майже на 240 тис. – до 6,58 млн осіб.
За даними ООН, кількість українських мігрантів упродовж ІІІ кварталу зросла майже на 200 тис., зростання тривало й на початку IV кварталу – до майже 6,8 млн осіб станом на середину жовтня 2024 року.
У жовтні Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз щодо кількості населення України. За прогнозом МВФ, біженці можуть почати повертатися лише у 2026 році. МВФ прогнозує таку кількість населення: 2024 рік – 33,4 млн осіб, 2025 рік – 33,0 млн осіб, 2026 рік – 34,2 млн осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.