11/23/2024

15 міжнародних, національних та локальних бізнесів уже приєдналися до відкритого меморандуму щодо відновлення та розвитку підприємництва на Кримському півострові після його деокупації. Про це за підсумками третього саміту Кримської платформи повідомив віце-прем'єр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Так, серед підписантів меморандуму – компанії Nokia, Fozzy Group, Vodafone, Kyivstar, Genesis, SoftServe Ukraine, Monobank, Sigma Software, SQUAD, Ribas Hotels, Edem, Okko, Lifecell, Добробут, CMS Group, Luxoft.
Листи підтримки надіслала міжнародна компанія Jacobs, яка є однією з найбільших інжинірингових компаній США, компанія Expedia, яка є одним із світових лідерів на ринку туристичних технологій. А також – компанія EPAM, лідер у сфері інформаційних технологій.
Про готовність інвестувати в інфраструктуру на всій суверенній території України заявила компанія Ryanair. А також – Royal HaskoningDHV, одна з найбільших світових консалтингових компаній у сфері розвитку авіації, будівництва, енергетики, транспортної інфраструктури, урбаністики, яка має представництва у більш ніж 30 країнах світу.
З відеозверненнями на підтримку економічного відновлення та відновлення звільненого Криму підключилася Всесвітня туристична організація – єдиний орган при ООН, який навесні 2022 року анулював членство Росії у своєму складі. Організація об'єднує 157 країн.

Підтримала ініціативу також Всесвітня рада з подорожей та туризму – ця міжнародна організація представляє понад 200 компаній, оборот якої становить понад 600 млрд доларів США (30% всього ринку). Серед членів ради – ALL – Accor Live Limitless, Airbnb, Carnival Corporation, Hilton, InterContinental Hotels & Resorts, Marriott Hotels, MSC Cruises, Radisson та Uber.
"Ми створимо в Криму найбільший технологічний Центр Східної Європи. Вільні економічні зони, скасування валютного регулювання, сучасна цифрова інфраструктура та безмежні можливості для навчання та саморозвитку. Разом з Україною до Криму повернеться гідний рівень життя" , – наголосив віце-прем'єр.

"Тимчасова окупація півострова перетворила його на символ імперської, антигуманної, терористичної та шовіністичної сутності Росії. Однак сьогодні ми говоримо про інше майбутнє Криму. З відновленням після тимчасової окупації, з розвитком інфраструктури, з поверненням інвестицій, туристів, свободи говорити та діяти " зазначив Олександр Кубраков.

Як наголошують у Міновосновленні, незважаючи на фактичне знищення Росією економіки, бізнесу та туризму на півострові, незважаючи на втрати від екологічного тероризму, він стане кращим, ніж був.
"Економічна міць, великі порти та морські маршрути. Технологічні парки та R&D центри провідних ІТ-компаній світу. Сучасна освітня інфраструктура. Новий туристичний бренд. Все це – складові відновлення звільненого Криму. Вже сьогодні приєднатися до відновлення півострова готові десятки провідних компаній та міжнародних організацій . Упевнена, що разом ми відновимо український Крим" , – наголосила заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

Як зазначають у Мінвідновленні, Україна має безпрецедентну підтримку провідних бізнесів – з України та всього світу, які вже приєдналися до відкритого меморандуму щодо відновлення та розвитку півострова.

Нагадаємо, Україна розробляє план економічного розвитку Криму після деокупації.
Модель складається із п'яти ключових пунктів.
Перший – це перетворити Крим на новий туристичний центр Європи. Це нова готельна інфраструктура та нові публічні простори під брендом Крим365
Другий – поєднання Криму з Україною, Європою та миром.
Третій – інтегрувати Крим у систему ENTSO-E. Крім того, планується розробка Чорноморського газового шельфу із залученням новітніх технологій. Завдяки цьому Крим стане нетто-експортером енергоресурсів.
Четвертий – розвиток аграрного сектора. Уряд готує проект відновлення Каховської ГЕС для зрошення Півдня України.
П'ятий – створення на півострові ІТ-хабу європейського та світового рівня. Спеціальний режим для залучення інвестицій у науку, освіту та інновації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.