06/25/2026

Ударів зазнали локомотиви в Запоріжжі та на Сумщині. Дві бригади вдалося евакуювати завчасно, але під час ще одного прильоту загинув помічник машиніста. Російські війська продовжили прицільно бити по локомотивах "Укрзалізниці".

Про це повідомив голова правління компанії Олександр Перцовський. Зафіксовано два удари в Запоріжжі та один на Сумщині. Дві локомотивні бригади вдалося завчасно евакуювати, ніхто з них не постраждав.

Третій удар у Запоріжжі став смертельним. Машиніст встиг перейти у безпечне місце, але помічника машиніста, який перебував у задній кабіні, врятувати не вдалося. Перцовський зазначив, що всі деталі атаки ще опрацьовуються.

Він також наголосив, що залізничники щотижня рятують десятки команд, однак кожна загибель працівника залізниці залишається трагедією. Це не перша атака РФ на залізничну інфраструктуру за останні тижні. 12 червня російські дрони били по станціях, вокзалах, постах електричної сигналізації та підстанціях. Тоді загинула операторка однієї зі станцій, ще одна чергова по станції була травмована.

Перед цим, 11 червня, росіяни атакували локомотивне депо в Конотопі на Сумщині. Унаслідок удару загинула працівниця залізниці, ще четверо залізничників дістали поранення. РФ системно б'є не лише по коліях або енергетичних об'єктах залізниці, а й по рухомому складу та працівниках.

Залізниця залишається ключовою інфраструктурою для пасажирських перевезень, логістики, евакуації, гуманітарних вантажів і роботи бізнесу. За матеріалами: Олександр Перцовський, КУРС України.