11/23/2024

Київська влада оприлюднила перелік рекомендацій, як підготуватися до можливих відключень електроенергії.
Відповідна інформація розміщена на сайті КМДА.
"Ці поради допоможуть киянам і гостям столиці впоратися в разі надзвичайних ситуацій", – йдеться в повідомленні.

Отже, мешканцям міста, радять:
Зробити запас питної та технічної води. На одну дорослу особу на добу потрібно 3 літри питної води (включно з рідиною, що споживається з їжею) та 10-12 літрів технічної води для гігієни й приготування їжі. Запаси необхідно зробити щонайменше на 3 дні. Мапа бюветів Києва – за посиланням. Зробити запас їжі, яка не псуватиметься без холодильника та не потребуватиме електроенергії для її приготування. Зокрема це можуть бути:

м’ясні, рибні та овочеві консерви; сушене та в’ялене м’ясо; сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування і супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури); хлібці, печиво, сухарі; сухофрукти, горішки; шоколад, цукерки; енергетичні батончики.
Підготувати та зарядити павербанки й портативні зарядні станції. Зробити необхідний запас ліхтариків, ламп на батарейках або акумуляторах, свічок, сірників, батарейок тощо. Подбати про наповненість домашньої аптечки всіма необхідними для вас ліками. Придбати FM-радіо на батарейках/рацію. Підготувати туристичний пальник із газовим балоном чи на сухому спирті. Ознайомитися з правилами зберігання та користування туристичними газовими балонами та пальниками. Подбати про пожежну безпеку. Наприклад, придбати домашній вогнегасник і тримати його поблизу місць, де запалюватимуть свічки або користуватимуться пальником. Замінити у приміщеннях звичайні лампочки на LED-лампи. Це допоможе зменшити споживання електроенергії. Зберігати тепло в оселі. Утеплити приміщення – заклеїти стики вікон і перевірити зовнішню ізоляцію вікон, помістити алюфом між стіною та батареєю. Підготувати теплі домашні речі, ковдри, утеплені місця для домашніх улюбленців. Подбати про безпечне пересування вулицею в темну пору доби. Одягати світлорефлекторний одяг або носити сітловідбивальну стрічку на рукаві, сумці чи рюкзаку.
Також у КМДА повідомляють, що у випадку блекаутів у місті працюватимуть пункти обігріву.
Мапи цих пунктів наразі немає Але столична влада обіцяє її опублікувати на Офіційному порталі Києва, у Telegram-каналі КМДА та в застосунку Київ Цифровий.
"Завантажте собі цю мапу, щоб мати до неї доступ офлайн, або занотуйте адреси кількох найближчих пунктів", – радять в КМДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.