09/14/2024
У Єврокомісії вивчили ситуацію довкола поставок нафти "Лукойл" Угорщині й Словаччині, що здійснювалися територією України й припинилися після запровадження нею санкцій проти російської компанії. Підстав для занепокоєнь не бачать. Про це заявив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс. "Ми дослідили вплив санкцій України на російського постачальника енергоресурсів «Лукойл» і зібрали інформацію з усіх боків – Словаччини, Угорщини, а також України та Хорватії – щоб отримати повну та точну картину ситуації… Поставки сирої нафти через трубопровід "Дружба" тривають, і наразі немає проблеми з їхньою безпекою", – зазначив посадовець. У Єврокомісії також вказують, що отримали від української влади підтвердження, що транзит сирої нафти з Росії до Угорщини і Словаччини не зазнав впливу, оскільки "Лукойл"не є її власником. "Ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією та активно працюємо з зацікавленими державами-членами над альтернативними рішеннями, зокрема через Адріатичний трубопровід Jana..

У Єврокомісії вивчили ситуацію довкола поставок нафти "Лукойл" Угорщині й Словаччині, що здійснювалися територією України й припинилися після запровадження нею санкцій проти російської компанії. Підстав для занепокоєнь не бачать. Про це заявив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
"Ми дослідили вплив санкцій України на російського постачальника енергоресурсів «Лукойл» і зібрали інформацію з усіх боків – Словаччини, Угорщини, а також України та Хорватії – щоб отримати повну та точну картину ситуації… Поставки сирої нафти через трубопровід "Дружба" тривають, і наразі немає проблеми з їхньою безпекою", – зазначив посадовець.

У Єврокомісії також вказують, що отримали від української влади підтвердження, що транзит сирої нафти з Росії до Угорщини і Словаччини не зазнав впливу, оскільки "Лукойл"не є її власником.

"Ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією та активно працюємо з зацікавленими державами-членами над альтернативними рішеннями, зокрема через Адріатичний трубопровід Janaf. У ширшому плані ми поновили наші заклики до держав-членів прискорити свої зусилля, щоб зменшити свою залежність від російського викопного палива", – резюмував Домбровскіс.

Україна запровадила санкції проти російської компанії "Лукойл" ще 2018 року, а цього року посилила їх, припинивши транзит її нафти до Угорщини і Словаччини, зокрема.
Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав рішення "неприйнятним і незрозумілим, особливо з боку країни, яка прагне приєднатися до ЄС". Будапешт хоче якнайскорішого відновлення постачання "Лукойлу", від якого отримує близько 2-х мільйонів тонн нафти на рік. Це третина загального імпорту Угорщини, й альтернативних маршрутів, окрім як через Україну, немає.
Близько 2,5 мільйонів тонн на рік від "Лукойлу" також отримує Словаччина, що дорівнює 45 відсоткам її імпорту. Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо попередив, що українські санкції проти "Лукойлу" можуть поставити під загрозу постачання словацького дизельного палива в Україну.
Угорщина і Словаччина звернулися до ЄС з проханням допомогти переконати Україну відновити транзит великого російського постачальника нафти "Лукойл" до Східної Європи.
Copyright © 2024 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.